Академічна доброчесність

Академічна доброчесність - це сукупність принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладення та проводження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень.

Академічна доброзичливість - поняття, що базується на 6 простих зрозумілих ціностях: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність та відвага. Повага до власної думки починається з поваги до думок інших, а повага до власного тексту - з повагою до чужих. Чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма причетними до овсітнього процесу. Відвага ж є здатністю чинити доброчесно всупереч страху чи тиску та вимагати від себе того ж, чого очікуєте отримати від інших. Ці пустулати є основою чесного функціонування спільноти довіри, взаємоповаги та честі.

Питання академічної доброчесності є надзвичайно актуальним. Не так давно воно стрімко увірвалося в наше життя, сприйняттям Закону України "Про освіту" воно набуло законодавчої норми. Кожен хто має відношення до освітнього закладу, повинен пам'ятати про моральні норми та доброчесність з початку свого створення. Академічна доброчесність поняття дуже широке, яке включає в себе і духовні засади, і етичні та моральні принципи, якими повинні керуватись усі учасники освітнього середовища.

На сьогоднішній день все частіше виникає потреба введення академічної доброчесності в освітньому процесі.


Безпека в Інтернеті

Сучасне життя неможливе без Інтернету. Ми використовуємо доступ до мережі для пошуку, публікації та обробки інформації. Переваги використання інтернету очевидні. Як будь яка складна інфраструктура, Інтернет містить багато небезпек, нехтування якими може призвести не просто до втрати спокою, але й істотних грошових коштів. Кожен хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі її "темні" сторони, повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захищати себе й своїх менш "присутніх" близьких і друзів.

Актуальність захисту безпеки дитини в мережі як ніколи велика. Інтернет може бути небезпечний та становити повний ризик. Глобальна мережа Інтернет - це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання і для відпочинку.

/Files/images/bbloteka/Безпека в Інтернеті.jpg

Безпека в Інтернеті для дітей


/Files/images/bbloteka/віртуальний світ.png

Як навчити безпеці у віртуальному світі?

/Files/images/bbloteka/Кібербулінг.png

Кібербулінг

Пам'ятка для батьків: " Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок"/Files/images/bbloteka/unnamed.jpg


Дистанційне навчання

Дистанційне навчання - сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ. Основну роль у здійсненні дистанційного навчання відіграють сучасні інформаційні технології.

Уже тривалий час наша країна і суспільствоо в цілому переживає складний період надзвичайної ситуації пов'язаної з заходами боротьби проти поширення короновірусу. Ця ситуація фактично оприлюднила українську освіту все стало відкритим і зрозумілим: і реалії, і проблеми, і потреби змін, і напрями змін. Заклади освіти вперше вимушені були перейти на неочікувано довготривалий карантин, забезпечивши дистанційне навчання. Це нові умови навчання і необхідність створення нових форм діяльності, де головними чинниками її успішності є відповідальність, самоорганізація та самодисципліна.

Дистанційне навчання представляє собою нову організацію освіти, що грунтується на використанні як кращих традиційних методів отримання знань, так і нових інформаційно телекомунікаційних технологій. Воно дає змогувпроваджувати інтерактивні технології викладення матеріалу, здобувати повноцінну вищу освіту або підвищувати кваліфікафію і має такі переваги, як гнучкість, актуальність, зручність, модульність, економічна ефективність, інтерактивність, відсутність географічних кордонів для здобуття освіти. Дистанційний метод є зручним і значно дешевшим, ніж традиційний.

/Files/images/bbloteka/плюси і мінуси.jpgЗа чи проти? 6 плюсів і мінусів дистанційного навчання

/Files/images/bbloteka/школа онлайн.jpgІнформація щодо роботи на платформі "Всеукраїнська школа онлайн"

/Files/images/bbloteka/Опитування_ДСЯО_Дистанційне_навчання.pngОпитування щодо дистанційного навчання учнів під час карантину

/Files/images/bbloteka/123-766x423.png

Дистанційне навчання. Міфи і реальність

Кiлькiсть переглядiв: 106

Коментарi